Mide Ağrısı Nedenleri

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir

Mide Hastalıkları Nelerdir

Mide Gaz Sancısı

Mide Şişkinliği Tedavisi

Mide Ülseri BelirtileriMide Tümörü-süt ve antasitlerle geçmeyen üst ve orta karın bölgesi rahatsızlıkları.

-Siyah, katranımsı büyük abdest,

-Kan kusmak,

-Yemek sonrası kusmaları,

-Kilo kaybı,

-Kansızlık, Yemek sonraları gerilme ve dolgunluk hissi.

Acil Durum Belirtileri

-Şok: Soğuk ve nemli cilt bayılma fazla kan kaybı işaretidirler.

Mide tümörlerinin çoğu habistir. Genelde 50-70 arasındaki erkeklerde kadınlara oranla iki kat fazladır. 40 yaşın altında pek görülmez. Bu tümörlerin ancak %10`u selimdir. Habis tümörler gibi bunların da erken belirtileri abdest-teki mikroskobik kanamalardır ve ancak labo-ratuvar testleriyle belli olur. Habis tümörlerin sebebi belli değildir. Kalıtımsal faktör rolü vardır. Yakın akrabalarda bu hastalık olan kişilerde diğerlerine göre 2-4 kat daha fazladır. Bazı ülkelerde, örneğin Japonya`da, mide kanserine çok sık rastlanmaktadır. Fakat ABD`ye göç etmiş Japonların çocuklarında bu kansere çok daha seyrek rastlanmaktadır. Bu bulgu da beslenmenin rolünün önemli olduğu kanısını uyandırmaktadır.

Mide Tümörü

Teşhis

Habis bir mide tümörü olduğunu düşündürecek tek bir belirti yoktur. Habis bir tümörü olan dört kişiden birinde, belirtiler peptik ülser belirtileriyle aynıdır. Mide kanserlerinin yaklaşık yüzde 5`i lenf tümörleridir. Lenf tümörü belirtileri mide kanserinin belirtilerine çok benzer.

Açıklanamayan kilo kaybı ve mide bulantısıyla birlikte, yaşamınızda ilk kez ısrarlı bir hazımsızlık ortaya çıktıysa, doktorunuz bir baryum röntgeni ya da endoskopik bir inceleme isteyebilir.

Çoğu durumda, bu incelemeler, belirtilerin habis bir tümöre mi yoksa peptik ülser gibi başka bir anormalliğe mi bağlı olduğunu saptayacaktır. Doktorunuz gerekli olduğuna karar verirse, laboratuvar analizi için endoskopla midenizden küçük bir doku parçası alır (biyopsi). Habisleşme eğilimi saptanırsa, doktorunuz, hastalığın başka organlara yayılıp yayıimadığı-nı anlamak için bir bilgisayarlı tomografi çekilmesini isteyebilir. Habis Tümörler Ne Kadar Ciddidir?

Bu kanser türünün tedavisi güçtür. Kanser mideyle sınırlıysa, tedavi şansı yüksektir. Ancak, genellikle hastalık yayılmıştır, bu da tedavi şansını önemli ölçüde azaltır.

Tedavi Ameliyat

Bir tümör habis ise tek tedavi yolu ameliyatla bunu çıkarmaktır. Başarı şansı kanserin diğer bölgeler yayalıp yayılmadığına (metastas yapıp yapmadığına) bağlıdır. Erken teşhis edilir ve henüz çevreye yayılmadığı da görülürse ameliyatla tamemen iyileşmesi mümkündür. Ameliyatın tam iyileşme sağlayamayacağı durumlarda gene de ağrı ve kanamayı geçireceği için tavsiye edilir.

İlaçlar

Ameliyata ek olarak doktorunuz bazı kansere karşı ilaç ve tedavi olarak kemoterapi tavsiye edebilir. Bazen ışın tedavisi de uygulanır. Fakat bunlar kanseri ortadan kaldıramaz. Sadece belirtileri yok edebilir. Ameliyat edilemeyecek kadar ilerlemiş durumlarda birtakım ağrı kesici ilaçlar kullanılırMide Tümörü Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

1 Yorum Yapılmış "Mide Tümörü"

egemen

merhaba bundan 2 ay kadar önce annem mide ameliyatına girdi tümörünü aldırmak için lakin tümör aorta ve pankreasa yapışmış vaziyette olduğu için aortu kazımaya cesaret edilemedi.mide alınıcak die ameliyata girilldi lakin hiç birşey yapılamadı.kendini midesi alındı biliyor ama tümörleri hala içinde.habis urlar bunlar tabi.annem de aşırı kilo kaybı ve halsizlik var 2 aydır yatakdan hiç çıkamadı lütfen sölermisiniz ne yapmam gerekiyor kemoterapiuyede alınamıyor bünyesi çok zayıf olduğu için.doktoru daha ağrıları başlamadığını sölüyor.ama bize çok net açıklamalar yapmıyor.lütfen bilen biri allah rızası için bir şeyler desin uyuyamıyorum lütfen

05.03.2014


#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Mide, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Eylül - 2014