Menü Forumlar Popüler İçerikler Arama
Mide Mikrobu belirtileri

Mide Mikrobu belirtileri

Birçok ülser helicobacter pylori mikrobunun varlığı ile meydana gelir. Duodenal (Oniki parmak bağırsağı) ülserlerde Helicobacter pylori'nin varlığı %100'e yakın oranla yüksek bulunmuştur. Bazı hastalarda Helicobacter pylori vardır, ancak ülser görülmez, bu yüzden helicobacter pylori varlığı yanında başka faktörlerde -örneğin irsiyet- kalıtım – olması gerektiği düşünülmektedir. Helicobacter pylori varlığı ülser yapması dışında müzmin gastrit yaptığı kesindir, ileriki yaşlarda mide kanserlerine yol açtığı da iddia edilmektedir.

Toplumumuzda herhangi bir zamanda mevcut ülserli hasta – yeni geçiren ya da geçirmiş – yüzdesi %2-6'dir. Duodenal ülseri, mide ülserine göre çok daha fazla görülür. Duodenal ülser 30-50 yaşları arasında daha sık olup, erkeklerde kadınlara göre 2-4 kat daha fazladır. Mide ülseri 60 yaşından sonra daha sık gözlenir ve kadınlarda daha çok görülür.

Mide mukoza yüzeyinde – midenin koruyucu iç zarı – ya da onun çıkışından başlayan onikiparmak bağırsağı (Duodenum) birinci kısmında – bulbus- yüzeyinde bulunan ve daha derin katlara – iç zarın altında kas, sinir, damardan oluşan 2. Tabaka- media-, bir de organ dışı kılıf tabakası -seroza- vardır- kadar ilerleyebilen ve çoğunlukla Helicobacter Pylori adı verilen bakteriden kaynaklanan bir yaradır – endoskopide halıda delik gibi görünür-. Hastaların yüzde 10 kadarında bu mikrop bulunmaz.

Mide ve duodenal ülserlerinin başlıca nedenlerine gelince kan grubu 0 olan kimseler, psikolojik stres, travma, cerrahi operasyon gibi çeşitli fiziksel stresler, alkol, kafein ve sigara kullanımı, uzun süreli aspirin, kortizon veya antienflamatuvar – naproxen sodium ve benzerleri – ilaç kullanımı sayılabilir.

Helicobacter Pylori'nin rolüne değinelim Duodenal ülserlerin %95'inde H. Pylori bulunur ve organizma yok edilmezse, ülser nüks eder. Bu nedenle, günümüzde Helicobacter Pylori eradikasyonu (Yok edilmesi), ülser tedavisinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Bunun için çok çeşitli antibiyotikler kullanılmaktadır. Az da olsa dirençli mikrop grupları vardır.

Sonbahar ve ilkbaharda mide ağrılarının ve diğer yakınmaların sıklığı artar. Vardi yalı – gece çalışan- işkollarında, bantlarda çalışan işçilerde, sosyal mesleklerde – yargı ve güvenlik mensuplarında, öğretmen, doktor, gazetecilerde, ev hanımlarında – sık rastlanır.

Peptik ülseri düşündüren başlıca belirtiler nelerdir gözden geçirelim yemek sonrası ya da açlıkta karnın üst kısmında kemirme ve yanma şeklinde ağrı, geceleri bulantı ve mide ağrısıyla uykudan uyandıran ağrı – özellikle duodenum ülserinde, yiyecek alımıyla kaybolan ağrı.

Kusma ve ağrının kusmayla ortadan kalkması, gaz, aşırı acıkma ya da iştahsızlık, kansızlık ve kilo kaybı gibi belirtileri sayabiliriz.

Ülserlerin tehlikeli sonuçları vardır mide kanamaları, mide delinmeleri -perforasyon- ve bağırsak tıkanmalarıdır. Tedavide operasyon zorunlu hale gelebilir.

Sindirim sistemi kanamalarının en büyük nedeni ülserlerdir. Bazen daha önce hiç mide ağrısı yakınması olmayan kişilerde bile görülebilir. Bu kişiler “kahve telvesi” gibi renkli bir materyal kusarlar ya da “katran renkli” siyah, kötü kokulu, yumuşak kıvamda gaita- dışkı- dışkılarlar. Başka belirti olmadan, gaitasının siyah renkli olduğunu fark eden kişilerin mutlaka bir Sağlık kurumuna acil olarak başvurması gereklidir. Kusma ve siyah renkli feçes olmadan önce aniden fenalık gelmesi, soğuk soğuk terleme halinde de üst gastrointestinal kanamadan kuşkulanılmalıdır.
Son Güncelleme : 23.01.2024 04:03:28
Mide Mikrobu belirtileri ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Facebook Twitter Pinterest whatsapp
Mide Mikrobu belirtileri Yorumları
şifre

29 Yorum Yapılmış "Mide Mikrobu belirtileri"
bir arkadaşımda bu belirtilerin bazıları ağrı uykudan uyandırma gibi belirtiler olmuştu bunun üzerine doktoru endeskopi yaptı ve bağırsaktan parça alarak pataloji ye gönderdi sonuçlar çıktıktan sonra söylediği miğde de mikrop olduğu bunun artık kütleleştiği ve kansere çevireceği yüksek doz lu bir antibiyotik tedavisi yapılacağı 15 gün sonra ağrılarda azalma olmazsa miğdenin açılacağı ama doktorun söylediği diğer bir şey de bunun artık tedavisinin olmadığı idi.. şimdi bunun gerçekten bir tedavisi olamaz mı kanser olan hastalar bile hala bu hastalıktan kurtulabilme olasılığına sahipken miğde de ki bu hastalığın yenilmesi çok mu zor acaba ve doktoru hastanın beslenmesinden yaşama tarzına kadar bundan sonra dikkat etmesi gereken şeyler le ilgili bir bilgi vermemiş olması bizi şaşırttı.Arkadaşım şu anda psikolojik olarak çöktü doktorun birşey söylememesi artık git son günlerini yaşa demek mi diye düşünüyor konuyla ilgili bir bilgi verebilir misiniz bu hastalıkla ilgili neler yapılmalı
Kardelen . 30.03.2013
CEVAP YAZ
Herkese mrblr.Genetik yatkınlık nedeniyle dogdugumdan beri bu illet var bende.Son 8 yıldır ise barsaklarımda gaz ve guruldama yüzünden hayatım felç oldu.3 ay önce endoskopi ve biyopsi yaptırdım ülser mikrobu,gastirti ve reflü cıktı.3 lü antibiyotikler tamamen iyileşme saglamadı maalsef. Bitkilerle alakam vardır ve alternatif tıbba inanırım.Enson çare ozon yagı aldım almanyadan ithal.Aylardır masamda dururken gecen gün kullanmaya basladım.2 kez günde bir defa olarak 2 gn kullandım ve suan hiçbir şikayetim kalmadı Allahın izniyle. Ülser mikrobunu antibiyotikler kesinlikle tamamen öldüremiyor. Şuan 4. gün ve şükürler olsun tüm şikayetlerim ortadan kalktı. Antibiyotikler yüzünden midem saglamken şilkayetim yokken bozuldu.Suan reflü sıkıntısı basladı.LAkin barsak gaz sıkıntım bitti ona şükür.
Elvis Presley . 13.06.2013
CEVAP YAZ
mrb hocam.benım sorunum yaklasık bır ay once sarmısaklı lımon suyu ıcmıstım soguk algınlıgına ıyı gelıyor dedıler ve mıdemde yaklasık bır ay a yakın bır sure agrı oldu sonra gectı.sımdıde asırı uyku halı mıde agrısı bulantı.ıstahsızlık var.hastaneye gıttık acıl servıse bazı tahlıller yapıldı kan gazı falanalındı ama mıde bulantısı ıle alakalı ılac yazıldı buna baglı olabılır denıldı.eve geldık ama hıcbırsey yıyemıyorum kendımı zorluyorum busefer cıkartıyorum edıklerımı .bana yardımcı olursanız cok sevınırım tesekkurler..
Akan Cıftcı . 21.01.2014
CEVAP YAZ
Bu mikrobu yayanların Türkiyeye getirenler beter olsunlar. 3 yıldır çekiyorum bu hastalığı ve antibiyotiğe karşı alerjim var. yemeklerin tadını unuttum. Hiçbir dr. çare bulamadı. Antibiyotikle kurtululursun yapabileceğimiz bişey yok diyorlar. Arkadaş ben Antibiyotik kullanamıyorum Tıp bu kadar mı çaresiz kaldı? Yeter artık ölmek istiyorum sürekli tokum, yemek yemeği özledim. Antibiyotiksiz beni bu dertten kurtaracak bi hekim yokmu?
Nilda . 04.03.2017
CEVAP YAZ
Iyi günler bende 2 ay önce doktora gitmistim mide agrisi icin midemde mikrop oldugunu söylediler doktorumun bana verdigi ilaci kullanmaya basladim hic mide agrisi cekmedim cok rahattim ilaclarim bittiginde tekrar kullan dedi tekrarliyorum aynen simdi cok daha iyiyim 2 hafta sonra kontrole gidecegim ozaman kesin bir sey ögrenecegim benim sormak Istedigim su ileride mide kanseri riski varmis bu dogrumu??
Burcu . 21.09.2013
CEVAP YAZ
Bendede 4 sene once vardi birkac dr gittim ama verdikleri ilac bi ise yaramadi mide agrisi gaz ve bulanti vardi ictigim su bile lagim kokusu gibi geliyordu midedeki mikroptan kaynaklaniyormus en son gittigim dr helicol diye bir ilac vermisti onu kullandiktan sonra birseyim kalmadi ama suan yine tekrarladi ve o haptan burda yok turkiyeye gitmeyi dort gozle bekliyorum
Canan . 03.08.2014
CEVAP YAZ
ben 1senedir miyde hastasıyım miydemde mikrop var h.pyoli var ama doktarlar gecer deyıp söylüyor ama miyde ağrısı iştahsızlık kilo kaybı da var bana ne tavsiye edersiniz arada bir kanda geliyor kusma ve bulantı yapıyor ve ikinci mikrop çıktı doktarlar sen üzülme diyor açıklarmısınız bende üzülmeyim
Şennur Erdoğmuş . 06.08.2013
CEVAP YAZ
3 sene önce ben de bu mikropla tanistim midemde sürekli gaz vardi sik sik gegirme problemi yasiyordum doktora gittim kan testinde helicobakteri cikti sonra mideme hortum salladilar kesin tani koyuldu antibiyotik tedavisi gördüm iyi oldum ama simdi yeniden tekrarladi midemde agri yanma ve gaz var
Sennur . 24.06.2013
CEVAP YAZ
3 sene önce ben de bu mikropla tanistim midemde sürekli gaz vardi sik sik gegirme problemi yasiyordum doktora gittim kan testinde helicobakteri cikti sonra mideme hortum salladilar kesin tani koyuldu antibiyotik tedavisi gördüm iyi oldum ama simdi yeniden tekrarladi midemde agri yanma ve gaz var
Önder . 20.07.2014
CEVAP YAZ
banada gaita tahlili yapıldı ve mikyop var denildi..dr 1 aylık tedavi verdi.şu anda helipak,denol,famodin, ve motilium kullanıyorum buün 3.gün çok başım ağrıyor ve uyku hali ve halsizlik var acaba bunlar geçici yan etkilermi tedaviyi bırakmakta istemiyorum..cevap lütfen..
Dilek . 21.04.2013
CEVAP YAZ
MERHABA BEN 41 YAŞINDAYIM 2 YILDIR MİDE AĞRISI ÇEKİYORUM ENDOSKOPİ YAPILDI SONUÇTA MİKROP VARMIŞ İLAÇ TEDAVİ GÖRDÜM FAYDASINI GÖRMEDİM TEKRAR GİTTİM TEMİZ ÇIKTI ŞU AN YİNE BAŞLADI NE YESEM AĞRIYOR NE ÖNERİRSİNİZ CEVABINIZI BEKLİYORUM TEŞEKÜRLER
Adeviye . 25.03.2014
CEVAP YAZ
benim de midemde mikrop var mide bulantısı yanma ağrı çok oluyo trio ilacını kullandım tedavi ii gidiyordu midem yanmıyodu artık... ama ilacı bırakınca yine başladı 1 ay sonra başladı tekrar çok kötü yanma oluyo yine ne yapmamız lazım ömür boyu mu sürecek bu
Ebru . 26.05.2013
CEVAP YAZ
merhaba , herkeze geçmiş olsun. Bir senenin içinde aynı belirtileri gördüğümde dok bana içimi kötü bir ilaç vermişti bıraktım . 2 gündür fenayım aşır gaz kusma ve ishal durumu . Bu gitiğim dok bakalım ne verecek ama hortum yutmayacağım kesinlikle :(
Tülin . 30.07.2013
CEVAP YAZ
ben de mide mikrobu olduğu söylendi helipak kullandım o süre içinde şikayetlerim geçti ama şimdi tekrar aynı şikayetlerim devam ediyor yemekten sonra çıkarıyorum şişkinlik bulantı oluyor bu mikrop geçmicekmi neyapmam gerekiyo bana acil yazın lütfen
Ayla . 14.05.2013
CEVAP YAZ
BEN 36 YAŞINDAYIM 4AY ÖNCE MİDE MİKROBU TANISIYLA TEDAVİ GÖRDÜM AMA ŞU ANDA ŞİKAYETLERİM TEKRAR BAŞLADI ACABA STRES BUNA NEDEN OLABİLİRMİ AGRIM VAR YEMEKLERDEN SONRA COK HALSİZLİK VAR NE YAPMALIYIM AGRIMDA LÜTFEN CEVAP YAZIN KORKUYORUM
Sıbel . 02.03.2014
CEVAP YAZ
Nilda hanım, ben de aynı sorunu yaşıyorum. İbrahim Saraçoğlunun bir kürü var. Helikobakter pylori ile ilgili, internetten bulabilirsiniz. İsterseniz bir deneyin lütfen Benim zamanım yok, deneyemedim.
Barış . 14.05.2017
CEVAP YAZ
slm bu hastalığın tamamen yok eden bir tedavisi nedir öğrene bilirmiyim hayatım mahvoldu resmen vede iki çocuğum var onlarla ilgilenemiyorum lütfen bilgilendirirmisiniz beni ve benim gibi olanları.
Vildan . 08.06.2015
CEVAP YAZ
mıde mıkrobum vardı.hastenede tavanik serumu kullandım. yan etkı yaptıgı ıcın kullanamıyorum. suan mıde mıkrobum var ne yapmalıyım..? yuzumde sıvılce olustu mıde mıkrobuyla alakası varmı?
Münüre . 06.05.2014
CEVAP YAZ
Nidacım, Zeytinyağlı kudret narı al içine kantaron yağı ve Propolis sıvısı extratı koydur Ayrıca herbalife aloe veralı var Onu da kullanabilirsin ve kolaylaşır kurtulmak
Murat . 11.08.2017
CEVAP YAZ
Selam ben mide mikrobu agrilarindan dolayi doktora gittim.Mide sıvısı alacaklarini söylediler.Mide sıvısı nasıl alınıyor? Bayıltılarakmı yapılıyor.lütfen yardimci olurmusunuz.
Burcu . 14.01.2014
CEVAP YAZ
BEN BİR YILDAN BERİ BU RAHATSIZLIGI ÇEKİYORUM ÇOK ZAYIFLADIM DOKTORA HER GİTTİGİMDE ANTİBİYOTİK VERİYOR BAŞKA BİRŞEY BİLDİKLERİ YOK YİNEDE AYNIYIM DEGİŞEN TEK ŞEY KİLO KAYBI
Hasan . 29.08.2013
CEVAP YAZ
bu bakteriyi tamamen yok edeçek ilaç varmidır bu bakteri olankişi mikrobu bastırmaya deyi oldürmeye çalışsın cünkü gastrit ülser kanser yapabıliyor
Ayşe Şahinler . 18.02.2013
CEVAP YAZ
meraba 54 kiloyum spor yapıyorum yinede kilo almıyorum düzenli birşekilde her sabah yemeğe uturduğumda midem bulanıyor kahvaltı yapmadan kalkıyorum
Zekeriya . 03.07.2017
CEVAP YAZ
midedeki mikrobu öldürmek için ilaç tedavisi mümkünmüEditör Mesajı : evet mümkün
Ali Osman Tombul . 04.03.2013
CEVAP YAZ
Helico bakter var bende mide kanamasi gecirdim ve sigara kullaniyorum mide kanseri riski nedir ailede mide kanseri vakasi olmustur ?
Asya . 27.09.2014
CEVAP YAZ
Ben mide ameliyati oldum mideden kacak var dediler Tekrar ameliyat oldum simdide intihap geliyor Neden olabilir
Tekin . 09.07.2014
CEVAP YAZ
Ben 2 defa dilipak kullandım ölmedi şimdi ne yapacağımı bilmiyorum ınanilmazagrim var
Nurkan . 04.04.2013
CEVAP YAZ
mide mikrobu tehlikelimidir tedavisi varmıdır ne yapmalıyım
Hasan Akıska . 31.07.2013
CEVAP YAZ
mıdem sureklı şışıyor gaz belırtılrı oluyor
Necla Bahadır . 24.05.2013
CEVAP YAZ
Mide Hastalıkları Nelerdir
Mide Hastalıkları Nelerdir
Mide Hastalıklarını 7 ana bölümde toplayabiliriz 1-Mide Kanseri.2-Reflü.3-Gastrit.4-Hazımsızlık.5-Mide Ülseri.6-Mide yanması.7-Mide tembelliği.Şimdi bu hastalıkları tek tek tanıyalım.MİDE KANSERİ: Mide Kanseri dünyada akciğer kanserinden sonra ikinc...
Midenin Kalp Gibi Atması
Midenin Kalp Gibi Atması
Midenin kalp gibi atması, Bireyin karın bölgesinde hissettiği, kalp atışına benzer bir durum olan mide atması şeklinde ifade edilebilmektedir. Midemizde hissedilen atma durumu, birdenbire başlayabileceği gibi uzun süreli olarak da görülebilmektedir. ...
Mide Ağrısı ve İshal
Mide Ağrısı ve İshal
Mide Ağrısı ve İshal: Soğuk kış aylarında mide ağrısı ve ishal sıkıntısı çekmek pek de şaşırtıcı bir durum değildir. Bir çoğumuz mide ağrısını üşütmeye bağlıyor. Fakat mide ağrısı üşütmeyle olabileceği gibi ger hangi bir hastalığında belirtisi olabil...
Sabah Görülen Mide Bulantısı
Sabah Görülen Mide Bulantısı
Sabah Görülen Mide Bulantısı, uzmanlar tarafından kusacakmış gibi kötü bir hissin meydana gelmesi durumu olarak tanımlanan mide bulantısı tek başına bir hastalık olmamakla beraber başka bir hastalığın habercisi olarak da bilinir. Mide bulantısının pe...
Mide Kazınması
Mide Kazınması
Mide kazınması, halk arasında açlığın olduğunu anlatmak için kullanılan bir deyimdir. Acıkma nedeniyle midenin zil çalması gibi etkile hissedilen mide kazınmasının bazı kötü alışkanlıklardan, hatalı beslenmeden ya da bazı hastalıklardan kaynaklanıyor...
Mide Ödemi
Mide Ödemi
Mide ödemi; mide ve on iki parmak bağırsağı yüzeyinde veya daha derin katlarda ilerleyen ve genellikle de Helicobacter Pylori adı verilen bakteriden kaynaklı bir yaradan meydana gelir. Genellikle ödemin fark edilmemesi ve gereken tedavinin uygulanmam...
Mideden Ses Gelmesi
Mideden Ses Gelmesi
Mideden ses gelmesi, günümüzde her insanda meydana gelebilecek bir durumdur. Hatta bu durum özellikle yatarken çok sık bir şekilde meydana gelerek sizlere rahatsızlık verebilir. Mideden ses gelmesi birçok zaman mideyle alakalı bir durumdur. Fakat baz...
Mide Bulantısı İştahsızlık
Mide Bulantısı İştahsızlık
Mide Bulantısı İştahsızlık, Mide bulantısı birçok insanın hayatında sık sık karşılaştığı ve kişiye büyük rahatsızlıklar veren sorunların başında gelmektedir. Hemen hemen her insanın yaşadığı mide bulantısı, aynı zamanda beraberinde iştahsızlık proble...
Mide Duvarı Kalınlaşması
Mide Duvarı Kalınlaşması
Mide duvarı kalınlaşması gastroin testinal olarak tanımlanan mide hastalıklarının önemli bir belirtisidir. Çok kesitli BT teknolojisi mide duvarı kalınlaşması durumunu ve kenarların değerlendirilebilmesi aşamasında kullanılan oldukça etkili bir yönte...
Mide Bulantısı ve Halsizlik
Mide Bulantısı ve Halsizlik
Mide bulantısı ve halsizlik, tek başına bir hastalık olarak kabul edilmeseler de önemli başka hastalıkların haberclsl ya da yan etkisi olabilirler. Mide bulantısı, karın bölgesinde ağrıya, yiyeceklerin yakılması ve sindiriminde problemlerin oluşmasın...
Mide Kasılması
Mide Kasılması
Spazma uğrayan bölge her hastada aynı büyüklükte değildir. Acı en çok epigastriyum denilen kesimde yani kaburgaların altı ile göbek arasında kalan kesimde duyulur. Mide spazmı midenin veya bir başka organın organik çeşitten bir hastalığı olabilir. O ...
Mide Spazmı
Mide Spazmı
Midenin kramp şeklinde şiddetli ağrılı kasılması olayına Mide Spazmı denir. Ağrı genellikle göbekle kaburgalar arası bölgede hissedilir. Bazen göğüs kafesine ve sırta doğru yayılabilir. Bu ağrıya dayanmak hasta için oldukça zordur. Ağrı sırasında has...

 

Mide Hastalıkları Nelerdir
Midenin Kalp Gibi Atması
Mide Ağrısı ve İshal
Sabah Görülen Mide Bulantısı
Mide Kazınması
Mide Ödemi
Mideden Ses Gelmesi
Mide Bulantısı İştahsızlık
Mide Duvarı Kalınlaşması
Mide Bulantısı ve Halsizlik
Mide Kasılması
Mide Spazmı
Mide Gevşekliği
Uykuda Mide Bulantısı
Psikolojik Mide Bulantısı
Böbrek Taşı Mide Bulantısı Yaparmı
Mide Asidi Fazlalığı
Alkol Sonrası Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Geçmeyen Mide Bulantısı
Mide Fesadı
Mide Alındıktan Sonra Yaşam
Mide Gazı
Mide Koruyucu
Mide ve Sırt Ağrısı
Geğirme
Mide Kanseri Nedir
Ani Mide Ağrısı
Mide Bypass Ameliyatı
Mide Kisti
Mide Ağrısı Kola Vurur Mu
Popüler İçerik
Mide Gevşekliği
Mide Gevşekliği
Mide Gevşekliği, Mide ve yemek borusunun bir kapağı vardır. Bu kapağa KÖS adı da verilir. Normalde yemekler yutulduktan sonra yemek borusundan geçerek...
Uykuda Mide Bulantısı
Uykuda Mide Bulantısı
Uykuda mide bulantısı, mide bulantısı tek başına bir rahatsızlık olabileceği gibi farklı bir hastalığın belirtisi olarak da ortaya çıkabilir. Kronik m...
Psikolojik Mide Bulantısı
Psikolojik Mide Bulantısı
Sık sık ve nedenini anlayamadığınız bir şekilde mideniz mi bulanıyor? Kokulara, yediklerinize hatta sinirlenmeye karşı tepkilerinizde bulantı ön pland...
Böbrek Taşı Mide Bulantısı Yaparmı
Böbrek Taşı Mide Bulantısı Yaparmı
Böbrek taşı mide bulantısı yapar mı, böbreklerde meydana gelen taşlar, sırt ağrısı ve mide bulantısı etkisi gösterir. Böbreklerdeki taş oluşumlarında ...
Mide Asidi Fazlalığı
Mide Asidi Fazlalığı
Mide asidi fazlalığı bir takım mide sorunlarını tetikleyen bir durumdur. Normalde midedeki asit belirli bir seviyenin üzerine çıkmaz ancak asit oranın...
Alkol Sonrası Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Alkol Sonrası Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Alkol sonrası mide bulantısına ne iyi gelir, mide bulantısı değişik etkenler nedeniyle ortaya çıkabilir. Bunlardan birisi de alkol tüketimidir. Özelli...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Mide Hastalıkları Nelerdir
Midenin Kalp Gibi Atması
Mide Ağrısı ve İshal
Sabah Görülen Mide Bulantısı
Mide Kazınması
Mide Agrisii
Soru Cevap
Mide Yanması Şikayetim Var
Midem Cok Agriyor
En Büyük Risk Nedir?
Hakkımızda  
Tıbbi Sorumluluk Reddi  
Gizlilik Politikası  
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Mide Agrisii
Soru Cevap
Mide Yanması Şikayetim Var
Midem Cok Agriyor
En Büyük Risk Nedir?
Yardım Sayfaları
Hakkımızda  
Tıbbi Sorumluluk Reddi  
Gizlilik Politikası  
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Şubat - 2024