Mide Ağrısı Nedenleri

Mide Ağrısı Nedenleri

Yemek yedikten sonra yemeden önce(aç iken genelde) sol kaburgamızın hemen altında karına bazen de sırta doğru vuran ağrılar hissedebilirsiniz. Bu ağrıların tanımı oldukça zordur zira yanmayla karışık tuhaf bir his bu ağrılara eşlik etmektedir. Diğer yandan mide ağrılarının karakteristik bir özelliği de batma gibi bir ağrıyla birlikte seyreden ağırlık hissidir.

Birçoğumuz, yediğimiz yemekten sonra mide ağrısı veya karın ağrısı çekeriz. Belki de hiçbir şey yemeden de bu ağrıyı hissederiz. Bunun nedeni fizyolojik olabildiği gibi psikolojik de olabilmektedir.

Dikkat edilmesi gereken şey; bu ağrıların, bir hastalık sonucu mu yoksa basit bir hazımsızlık problemi sonucu mu oluştuğu bilgisidir. Bu bilgi sayesinde erken teşhis mümkün olabilir. Erken teşhis ile olası bir hastalığın önüne geçmiş olursunuz. Çünkü mide veya karın ağrıları genellikle,

* Sinirsel hazımsızlık,

* Safra taşı,

* Ülser,

* Mide kanseri,

* Gastrit ve kolit hastalıklarının habercisidir.

Eğer ağrılarınız 1–2 gün devamlı surette seyir ediyor ise, doktorunuza başvurmanız sağlığınız açısından yararlı olacaktır.

Mide Ağrısının Sebepleri Nelerdir?

Mide ağrısının psikolojik nedenlerinin yanı sıra kişideki düzensiz beslenme, hormonsal faktörlerden veya fark etmediği bir hastalıktan dolayı da oluşma riski vardır. Kişide mide ağrısının oluşmasını sağlayacak sebepleri sıralayacak olursak;

• Günlük yaşamın getirdiği stres

• Herhangi bir besin maddesine karşı alerjik bir durum

• Kişinin fark etmediği mide ile ilgili bir hastalık

• Hormonsal faktörler

• Psikolojik nedenler

• Çevresel faktörler

kişide mide ağrılarına sebebiyet verebilir.

Bu ağrının sebeplerini ancak doktorunuza danışarak öğrenebilirsiniz.

Mide Ağrısı Kimlerde Görülür?

Mide ağrısı hemen hemen herkeste görülebilen bir durumdur. Bu hayatınızın bütününe yayılabildiği gibi hayatınızın sadece belirli bir bölümünde de görülebilir. Ancak mide ağrıları genetik yatkınlığı olan insanlarda biraz daha fazla görülebilmektedir. Sinirsel sorunları olan gergin yapılı insanların sık sık mide ağrısı çektiği vakidir. Düzensiz beslenme alışkanlığı olan bireylerde mide ağrıları ciddi boyutlarda artmaktadır. Kültürel özelliklerden kaynaklanan beslenme rejimleri de mide ağrılarını artıran faktörlerdendir.

Örneğin: Çok baharatlı veya yağlı beslenme rejimleri.

Mide Ağrısının Tedavi Yöntemleri

Mide ağrılarını iyileştirmenin yolu mide ağrılarına neden olan faktörleri ortadan kaldırmak ve duruma göre ilaçlı müdahalelerle midenin zarar görmüş kısımlarını tedavi etmekten geçer.

* Mide ağrılarının tedavisinde

* Koruyucucu tedavi,

* Mide ağrılarının ortaya çıkmasına neden olan faktörlerin hafifletilmesi,

* Baskılayıcı önlemler(mide asidi gibi etkenlerin baskılanması gb.)

Midede oluşan tahrişlerin iyileştirilmesi gibi yöntemler çok önemlidir. İlaçla yapılan bu iyileştirme çabaları genelde bir doktor gözetiminde yapılır ve çok iyi sonuçlar alınır. Ancak unutulmaması gereken şey erken teşhistir. Erken teşhis birçok hastalığın iyileşmesinde çok önemli bir etkendir.

Şifalı bitkilerle mide ağrısı tedavisi

Tarçın, bal, nane ve papatyanın mide ağrılarına iyi geldiğidir. Bu yüzden, hastalık nedeni olmayan ağrılarınız için, yapacağınız papatya çayı, nane çayı ya da tarçınla balın karışımı midenizin ağrısını kesmesine yardımcı olacaktır. Bitkisel tedavi yöntemi için işinize yarayacak ve kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir reçete vererek yazımızı sonlandıralım.

Malzemeler: Ağulu Kök, Papatya Tohumu, Amber Kabuğu, Hazırlanışı: Ağulu kökü ve amber kabuğunu 30 dakika suyun içinde haşlayıp süzünüz. Süzdüğünüz sıvının içine papatya tohumlarını ekledikten sonra, şurup kıvamını alana kadar karıştırınız.

Uygulanışı: Hazırlamış olduğunuz bu karışımın içine kesinlikle tatlandırıcı eklemeden, ağrınızın olduğu süre boyunca yemeklerden sonra olmak koşulu ile bir fincan olarak içiniz.

Ayrıca Bakınız

Mide Ağrısı Nedenleri Yorumları

şifre Kırmızı sayıyı girin

105 Yorum Yapılmış "Mide Ağrısı Nedenleri"
Gece Yarısı Aşırı Mide Ağrısıyla Uyanıyorum.ilaç Falan Fayda Etmiyo Ağrı Sol Tarafta Daha Çok Hissediliyo Sebebi Ne Olabilir
Meryem . 2016-03-05 / 4,5
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Midem Çok Kötü Ağrıyor Kısa Bir Çözüm Bularmısınız
Cemre . 2014-08-05 / 4,5
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Benm Şikayetim 2-3 Gündür Mide Ağrısı Çekiyorum Mide Ağrım Başıma Vurdu Ve Hem Başım Hem Midem Ağrıyor Sizce Evde Bunun Tedavisi Nasıl Olmalı
Ferit . 2013-08-11 / 4,5
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Nurdan Hanımla Aynı Durumdayım 4gündür Devam Ediyor Bu Şey. Mide Bukantım Yanmam Ağrılar Çok Acıyan Kasılmalar Oluyor. Yemek Yediğimde Geçtiği İçin Açlık Hissi Gbi Birşey Ama Yarım Saat Sonra Tekrar Başlıyor Hepsi. Nedir Bu?
Su . 2018-05-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Benım Anıden Mıde Bulantım Yanmam Ve Kazıntısı Oldu Yemek Yediğimde Gecıyo Yemedıgımde Ise Hemen Baslıyo Ne Yapmam Gerekiyor Yorumunuzu Bekliyorum
Nurdan . 2018-04-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Bende Kücüklügümden Beri Karın Agrısı Migde Bulantısı Var Yarın Endoskobiye Giricem Acaba Bu Agrıların Nedeni Ne Olabılir Lütfen Bilen Varsa Cevap Versin
Misafir . 2017-11-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba.15 Yasindayim Ve Midem Cok Siddetli Agriyor 1 Gun Gecti Agrim Yoktu Sonra Yeniden Agrimaya Basladi Yedigim Yemeklerden Sonra Yediklerimi Kusmak İstiyorum Sanki Hancerle Midemi Desiyormus Gibi Bir Agri Var.bunun İcin Ne Yapmaliyim? Tesekkurler.
Aysu . 2017-10-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Midede Çok Sis Yenen Hamile Gibiyim Migde Fıtığı Olabilirmi
Cahide . 2017-05-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Midemde Ölecek Kadar Bir Ağrı Var Midemden Az Yukarı Doğru Midemde Dahil Olarak Çok Şiddetli Ağrı Var Tualetimide Gelmiyor İşte Bu Gün Oldu Bana Sizce Bu Mide Ağrısı Nedir?
Esma . 2016-02-08 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba . Benim Bir Yıl Önce Midemden Yukarıya Göğüs Kafesime Doğru Ve Sırtımda Nefesimi Kesen Çok Şiddetli Ağrı Vardı , Sonuç Olarak Safra Kesesi Taşı Olduğu Ortaya Çıktı Ve Safra Kesem Alındı . Aradan Bir Yıl Geçti Ve Şu An Aynı Ağrıları Yaşıyorum . Altı Ay Önce Diş Tedavisi Gördüm Yanısıra Bir Ay Majezik Kullandım Ve Mide Yanması Ve Gastrit Başladı Artık Yanma Ve Gastrit Yok. 5 Aydır (L.n.s.r) Mide Koruyucu İlaç Kullanıyorum Onunla Beraber İki Kutu Dicatel Kullandım Artık Onu Kullanmıyorum. Şimdi İse İlk Eylül Ayında Yukarıda Yazdığım Ağrılar Başladı Yukarıda Yazdığım İlaçlar Ve Gaviskon Kullanarak Ağrılarım Geçmişti Ama Şimdi Dört Beş Gündür Ara Ara Aynı Ağrıyı Yaşıyorum Ve Gaviskon Kullanıyorum Ağrının Dışında Başkabir Şikayetim Yok Ama Zaten O Ağrı Beni Öldürüyor , Yer Yer Kelimeyi Şahadet Getirdiğim Oluyor . Uzman Bir Doktora Fırsat Bulup Gidemedim İşlerimden Dolayı . Selametle Kalın .
Hikmet Dönmez . 2016-01-14 / 4,5
CEVAP YAZ
Yemekyediğim Zaman Ağrı Nefes Darlığı Ve Kusma Oluyor Halsizlik Ne Den Acaba
Merve Demir . 2016-01-07 / 4,5
CEVAP YAZ
18 Yaşındayım Son Bir Buçuk Aydır Midemde Ağrı Var.yemek Yersem Biraz Olsun Geçiyor Bir Saat Sonra Tekrar Başlıyor.spordan Sonra Şiddetleniyor Özellikle Sebebi Nedir ?
Batuhan . 2016-01-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Önce Aclik Hissi Veriyor Hemen Yemek Yemessem Agri Basliyor. Midemdr Dayanılmaz Bir Ağrı Oluyor Neden Kaynaklanır?
Yasemin . 2015-11-16 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba 18 Yaşındayım Son 4 Gündür Şiddetli Mide Ağrısına Uyanıyorum Sağıma Yada Soluma Döndürmüyor Ve Dün Akşam Yemek Yerken Kramp Gibi Bi Ağrı Girdi Daha Önce Midem Yanardı Veya Ağrı Olurdu Ama Bu Kadar Olmazdı Ne Yapma Mı Önerirsin Ve Neden Kaynaklanıyor Olabilir Yardımcı Olabilirseniz Çok Sevinirim Şimdiden Teşekkürler..
Aslı . 2015-06-20 / 4,5
CEVAP YAZ
Beni Arıyor Evde Yerken Bugün Okulda Tost Öğlende Yedim Helen Arayor Ne Yapbilim Mide İlaçı İçitm Faydası Olmadı Ne Öresiniz Faydası Olmadı Ne Önersiniz Bana Sütte Fadası Olmadı Tarif Faydası Nedir Söyilyiniz Bana.
Özge Alagöz . 2015-06-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Midem 15 Yıldır Yanıyor 3 Defa Endoskopi Yaptıırdım Doktorlar Bisey Yok Diyor Ama 15 Yıldır İlac Kullanmasam Duramıyorum Özellikle Geceleri Acı Su Geliyor Agzıma Bıktım Artık Caresi Nedir
Hakan Balta . 2015-04-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Midemde Kasilmalar Oluyor Gogus Kafesimde Agri Oluyor Nedeni Nedir Acaba Hangi Bolume Bas Vurmam Gerekiyor
Özgün Şimşek . 2015-03-16 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhabalar, 1 Hafta Önce Prednoll Diye Bir Nefes Açıcı İğne Vurdular. O Günün Gecesinden Beri Mide Bulantısı Kusma Yaşıyorum. Son 3 Gündür Mide Bölgemde Ve Bağırsaklarımda Ağrı Var. Sizce Kötü Bişiy Varmıdır. Bunun İçin Hangi Doktora Gitmeliyim. Şimdiden Teşekkür Ederim.
Emin Varlık . 2015-02-03 / 4,5
CEVAP YAZ
Önce Aclik Hissi Veriyor Hemen Yemek Yemessem Agri Basliyor. Mideme Elliyemiyecek Kadar Ağri Oluyor Neden Acaba..
Furkan . 2015-01-01 / 4,5
CEVAP YAZ
Ya Sabahları Kalktımda Midem Agrıyor Ve Yürüyüş Yaptımda Agrıyor
Halil İbrahim . 2014-12-01 / 4,5
CEVAP YAZ
Benm Kalp Ritim Bozukluğum Var Doktorlar Tedavisi Yok Diyor Bana Bilgi Verirmisininz
Sermin . 2014-11-16 / 4,5
CEVAP YAZ
İnsankar Kendilerine Bakmadıgı İcinde Olur
Zahide . 2014-10-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Benimde Bu Sabah Sol Bölgeme Ağrı Girdi. Daha Önce De Vardı Ve Genelde Biraz Sırtüstü Yattığım Zaman Ağrı Geçiyordu. Uzun Bir Süre Yoktu Ve Şimdi Sabahleyin Tekrar Ağrımaya Başladı. Sırt Üstü Yattım,biraz Rahatladım Ama Eskisi Gibi Tam Olarak Geçmedi. Ağrı Hafifledi Ama Hafiften Devam Ediyor. İki Tane Asit Giderici Renie Tablet Aldım. 1 Saat Sonrada Sütlü Nescafe İçmeye Başladım. Neskafenin Mide Asidini Bastırdığı Söyleniyor. Umarım İyi Gelir. Devam Ederse,ertesi Gün Doğru Bir Gastro Doktoruna Gidicem Artık..
Bilge . 2014-09-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Midem Araliklarla Agriyor Yani Sanki Biri Bicagi Mideme Sapliyor Ne Deni Ne Olabilir?
Rümeysa . 2014-09-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba Benimde Midemde Gastrit Var Hortumla Bakıldı. İlaç Alıyorum. Ve Arkadaşlar Mide Ağrısına Gazoz Çok İyi Geliyo Bastırıyo Biraz Da Sıcak Tutarsanız Geçiyo Ben Genelde Öyle Yapıyorum . Soda Da Olur
Irmak Aksoy . 2014-08-29 / 4,5
CEVAP YAZ
Midem Çok Ağrrıyor Arada Bi Pıçak Sokuluyo Gibi Oluyor Ne Yapmalıyım
Filiz . 2014-08-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Midemde 2 Gündür Ağrı Var Midem Bulanıyo Sinrleniyorum Kimseyi Görmek İstemiyom Sizce Neden Eşimlle Aramda Bozuluyor Bana Fikir Verin Kasıklarımda Ağrıyo Cvp Bekliyom
Keziban . 2014-07-28 / 4,5
CEVAP YAZ
Az Yemek Yiyorum Yine De Midem Şişiyor. Ancak Sırtüstü Yattığım Da Ağrım Duruyor. Sürekli Karnım Şiş. Ne Yapmalıyım?
Hayal . 2014-07-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Midem Aşırı Derecede Çok Ağrıyor Ne Yapmalığım Mide Bulantılarım Artı Kusacak Gibi Oluyorum Ve Sırtım Aşırı Derece Ağrıyor
Semra Duman . 2014-07-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba Yaşım 15 Çok Kola İçiyordum Son 1 Kaç Günde Bıraktım Fakat 2 Gündür Midem Ağrıyor Ve Hafif Mide Bulantısı Hissi Oluşuyordu Çözümünü İnternetten Araştırdım Fakat Bulamadım
Umut . 2014-07-15 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Midem Cok Agriyor Her Gun Ayni Aciyi Cekiyorum.agriyla Migdem Bulaniyor.
Melek Celik . 2014-07-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Güzel Yazmışsınız Tşk Ama Birazda Çocuklar İçin Olsa.
Naz Su . 2014-07-06 / 4,5
CEVAP YAZ
12yada3 Gr Dee Oye Br Yaa Gryor Ece Sayor Yard Edersz Be E Yapa Az Ye Eder Sd Yazarede Yayor
Berta . 2014-06-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Sol Kaburganın Altında Ağrı Haftada Bir Sefer Oluyor Ama 1 Aydır Devam Ediyor
Hümeysa . 2014-06-13 / 4,5
CEVAP YAZ
Slm Kolay Gelsin. bundan Yaklaşık 3 Yıl Önce Bi Doktara Gittim Migde Agrısı İçin. Hortum Attırdım. Doktorun Söyledigi Bana Şu Cevap. Bol Safra Ve Gastirit. Hap Yazdı Gönderdi. Safra Nedir Gastirit Nedir.tedavisi Şudur.hiç Bir Açıklama Yok.ben Halen Migde Haplarını İçmeye Devam Ediyorum. Tatlı Acı Baharat Türleri. Bunların Hepsi Migdemi Yakıyor .tşk Ederim. İyi Çalışmalar..
Fikret Ayyıldız . 2014-06-09 / 4,5
CEVAP YAZ
Bır Haftadı Cok Agrımvar Ne Yapmalıyım Hıç Bısey Yıyemıyorum
Reyhan . 2014-05-29 / 4,5
CEVAP YAZ
Midemde Baktari Vardi Pensilin Verdiler Yedim Ama Dort Haftadir Cok Agrim Var Sanki Midemde Yar Var Butun Karin Bolgemde Agri Ne Yapmaliyim
Yasin . 2014-05-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben Bu Şartları Okudum Doktor Midem Ekşimeye Başladı Sonra Dedim Baktım Başka Sitelerden Yaptım Formülü Ama Midem Baya Gürüldüyı Şimdi Doktor
Tuna . 2014-05-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Son 1 Aydır Midemde Sanki Yanma İçini Kurt Kemiriyor Gibi Sizliyorr Çok Acikiyorum Ayiptir Soylemesi Lavaboya Da Çok Gidiyorum Bağırsakları Çok Çalışıyor Yemek Yedikten Sonra Geçiyor Çabuk Acikiyorum Acikinca Tekrar Başlıyor Ağrı Yardım Edin Lutfenn
Sercan . 2014-04-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba Benim Yemekten Sonra Miydeme Bir Batma Şeklinde Bir Agrı Geliyor Ve Bu Agrı 1 Saat Kadar Sürüyor İlk Önce Miydem Batıyor Sonra Karnımın Tamamı Batma Şeklinde Agrıyor Karnım Şiş Oluyor Bu Nedir Acaba
Admin . 2014-04-24 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Karnım Çok Ağıdı Ama Yinede Biraz Geçti
Furkan Kanbolat . 2014-04-03 / 4,5
CEVAP YAZ
Midede Sürekli Bi Agrı Doktora Gittim Fakat Bişey Yok Dedıler Ve Acayip Bi Agrı Bazen Ciğerlerim Bazen Sırtımı Vuruyo Kıvranıyorm Nerdeyse Sinirsel Mi Yada Bi Hastalık Mı Var Bilemiyorm Öneriniz Varmı ?
Önder . 2014-03-28 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim İki Gündür Miydemde Sancı Var Açken Kımıldayıncabıçak Saplanıyor Gibi Oluyor Açken Yataktan Zor Kalkıyorum Acaba Neyim Var
Nurgül . 2014-03-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Bence Cok İyi
Ali . 2014-03-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Yaklasik 2 Haftadir Migde Yanmsi Ve Agrisi Cekiyorum Ulser Yada Migde Kanserinden Supeleniyorum Burada Yazan Tariflerde Basarisiz Sonuclar Aldim Yasim 29 Bu Zamana Kadar Doktor Yuzu Gormedim Erhangi Bir Hastalik Ve Benzeri Rahatsizliklarimi Kendi Yontemlerimle Care Buldum Ama Bu Rahatsizligima Ne Yaptiysam Care Bulamadim Bana Yardimci Olabilecek Kisiler Varsa Cok Sevinirim
Ayhan . 2014-02-04 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Midemde Polip Var Ne Yapmaliyim
Emin . 2014-01-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben 13 Yaşındayım Ve Miğdem Çok Ağrıyor Nadir Durumlarda İshal Oluyor Ve Miğdemin 1 Parmak Yanınadaki Yerde Çok Ağrım Oluyor
Cansu . 2013-09-03 / 4,5
CEVAP YAZ
Annemin Midesi Arımasından Dolayı İstifra Edemiyor Ama Midesi Bulanıyor Napa Biliriz
Nagihan . 2013-09-03 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben Her Gün Geçer Diye Beledim Sonunda Geçecek Diye Ve Bu Yorumu Yazış Yani Hastaykenki 5.günüm
Doğa . 2013-08-31 / 4,5
CEVAP YAZ
Yorumum Yok Neden Olabilir Sizce?
Yasin Şengür . 2013-08-31 / 4,5
CEVAP YAZ
Herkeze Geçmiş Olsun,arkadaşlar Herşeyi Tıptan Beklemeyin Biraz Beyninizi Çalıştırın,ıhlamur Vücudu Sakinleştirir Yumuşatır,adaçayına Gelecek Olursak Oda Müthiş Mide Bulantısı İlacıdır,iştah Açar,kalp Ritm Bozukluğunun Bir Numaralı İlacıdır Vücuttaki Toksitleri Atarak İltihapları Giderecektir,deneyin Bana Dua Edeceksiniz,he Bu Arada Önemli Hatırlatma Yemek Yemeden Yarım Saat Önce İçin,içiniz Rahat Olsun,allaha Emanet Olun.
Ali Adnan . 2013-08-28 / 4,5
CEVAP YAZ
Abiler Ben Daha 14 Yaşındayım Ama Sol Mideme Sanki Bıçak Batırıyor Gibi Oluyorum Ne Yapabilirim ? :(
Cem Kara . 2013-08-20 / 4,5
CEVAP YAZ
Ağır İşlere Başladığımda Mide Ağrısı Cekiyorum Önceleri Sadece Sabahları Kusmalarım Olduyordu Ama Son Zamanlarda Ağrılar Bana Yemek Yedirmediği Gibi Hayatim Zindan Oldu Ne Yapmaliyim
Caner Savak . 2013-08-19 / 4,5
CEVAP YAZ
Mide Agrısını Hemen Kesmek İcin Yoğurt İle Pekmezi Karıstıp Yiyin İyi Gelecek
Mustafa35 . 2013-08-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba Benm Midem Cok Agriyo Bazen Srtima Vuruyo Nefes Alamiyorum Talcid Adinda Agri Kesici Kullaniyorum Bazn Bir Gynde Bes Alti Adt İciyorm İlk Agridg Zmankar Bir Hhaftada On Adeti Fecik Kullanitordm Bir Gecik Bile İctigim Oldu Bazen Yemk Yedgm Zamnda Agiyo Cevp Verck Bi Uzman Varya Cvp Yazarmiisinz
Selena . 2013-08-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Aşırı Derecede Agrı Çekiyorum Sanki Biri Midemi Eliyle Sıkıp Bırakıyo
Aytül . 2013-08-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Yemek Yerken Midem Neden Ağrıyor
Kaan Samet . 2013-08-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Amacım Bu Macunumu Türkiyede Mide Ağrısı Çeken Herkese Kanıtlamak Kulandım Ne Oldugunu Biliyorum Kendimden Harıç 6.7 Kişiye Daha Yaptım Emin Olduktan Sonra Böyle Net Konuşuyorum Tek Yapılması Gereken Düzenli Kulanmak
Eyşan . 2013-08-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Babannemin Migdesi Agrıyo Doktorrada Gitti Geçmedi Ne Yapmak Lazım
Ugur . 2013-08-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Rezyene Denilen Bi Bitki Var Onuda Kaynanmis Suya Dokub Karistirib İcince Mide Agrisi Gecer.hem Kadinlarda Adet Zamani Agrilarida Keser
Nigar . 2013-07-16 / 4,5
CEVAP YAZ
Midem Agrıyor Ve Bulanıyor
Nevzat . 2013-07-13 / 4,5
CEVAP YAZ
Herkese Merhaba müğde Ağrısına Kekik Suyu Bire Bir Geliyor. Marketlerde Satılıyor. Çok Rahat Bulabilirsiniz. Ama Siz Doktorunuzada Danışın.
Merhaba . 2013-07-08 / 4,5
CEVAP YAZ
Esselamun Aleykum Doktor,ben Azeribaycandan Yaziyorum.benim Ewim Koyde Yawiyordu Evveller,1 Aydir Ki Evliyiz Ve 1 Aydirki Baku Shehrinde Yawiyoruz,benim Bildiyime Gore Evveller De Ewimin Mide Bulanmalari Cok Sik Olurmuw,ve Ara Sira Mide Arilari Varmiw.ancak Son Zamanlar Yani Evlendikden Sonra Daha Sik Sik Arilari Oldu.cok Keskin Arilar Var Shimdide.mide Bulanmasi Da Cok Sik Sik Oluyor.buna Ne Sebeb Ola Bilir?ewimin 21 Yawi Var.boyu 165 Sm,43 Kq.cok Zayiftir.arilar Ve Mide Bulanmasi Yuzunden Yemek Yiyemiyor.
[email protected] . 2013-07-01 / 4,5
CEVAP YAZ
Yan Ben Cok Kola Tüketiyorum 1 Haftadır Da Mıdem Fecı Derece Agrıyor Ama Yemek Yedıgımde Gecıyor Nedenı Ne Olabılir?
İnci . 2013-06-18 / 4,5
CEVAP YAZ
Şuan Ölecek Gibiyim Bu Ağrıdan Mide İltihabından Şikayetim Var Kaç Yıldır Tedavi Görmeme Rağmen Her Yıl Aynı Acıyı Illakı Görmem Gerek Ama Ben Artık İlaç Kullanmak İstemiyorum :(( Birde Bu Mıdeyı Kötuluyor Haplar :(( Uzman Dr Demiş Ki Bakladan Uzak Meyveden Uzak Bunlar Hep Var Ama Biz Aç Mı Kalalım Çoğunu Çıkartmışsınız Menuden Bizim İlaç Yapın İlaç Yemek Yemeden Yaşamak Mı Olur Ben En Çok 3 4 Saat Dayanabılıyorum Sonrası Ağrılar Hem Yıyınce Hem Yemeyınce Ne Yapalım Siz Söyleyın Arkdasım Ya Bsy Değilde Genc Yasta Yaşlı Gibi Hissetmek İnsanı Yoruyor Yıpratıyor Sırf Stres :(
Midem Felç :(( . 2013-06-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaşlar Mıdem Çok Ağirıyo Doktoramı Gıdıyım Kendım Mı Tedavı Edıyım
Anıl . 2013-06-16 / 4,5
CEVAP YAZ
En Başta Belirttiğiniz Gibi Bir Ağrı Çekiyorum Ama Her Zaman Değil Dediğiniz Gibi Doktora Gitmeliyim Sanırım Teşekkürler
Canan . 2013-06-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaşlar Öncelikli Olarak Herkese Allahtan.sifalar Diliyorum .hiç Bir Şeyim Yokken Benim De Midem Ağrı Girdi Doktora Gittiğim De Ameliyat Olmama Gerektiğini Öğrendim Ve Aginin Sebebi Midenin Delinmesi Ve Ülser Günlük Hayatta Hiç Bir Şeyim Yok Degip Ufak Ağrıları Umursamazlık Yapmamız Gerekir Herkese Allah Şifa Versin.
Saim . 2013-06-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Allah Kimseye Vermesin.çok Zor Gerçekten... Hiçbirşey Sağlığımızdan Önemlı Değil...biraz Yaradana Havale Etmeyı Bilmek Gerekiyor.
Yucel Eken . 2013-05-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Bende Uzun Yillar Mide Agrisi Çektim. Sonunda Bi Doktora Göründüm Ve Mideme Hortum İndirdi ( Narkozsuz). Mide İntihapi Oldugu Ortaya Çikti. Simdi Artik Sürekli Mide Koruyucusu Kullaniyorum Ve Midem Çok Rahat.
Zeynep . 2013-05-24 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Midemde Çok Kötü Bir Ağrı Var Ne Yapçağımı Bilmiyorum Lütfen Yardım Edin
Aslı . 2013-05-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Midemde Yemek Yedikten Sonra Aşırı Derece Agrı Yapıyor Ve Daha Sonra Sırtıma Vuruyor Ve Yan Taraflarım Agrı Yapıyor Sebebi Nedir Midem Davul Gibi Şiş Teşekürler
Çetin . 2013-05-19 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Midemde Aşırı Dercede Ağrı Oluyor Bir Bardak Su İçtikten Sona Geçiryor Yarım Saat Sonra Tekrardan Başlıyor Acaba Nedeni Ne Olabilir Teşekkürrler
Murat . 2013-05-18 / 4,5
CEVAP YAZ
Midemde 2 Haftadır Bir Kaynama Ve Şişkinlik Sanki Hamileyim Bunun Sebebi Nedir
Belkıs . 2013-05-13 / 4,5
CEVAP YAZ
Yaklaşık 3 Gundur Midem Aşırı Derecede Bulanıyor Ve Arıyor Her Şeyi Yaptım Ama Gecmedi Ayrıca Agrısı Böbregime Kadar Vuruyor Bu Durumda Bilgisi Olan Var Mı Acaba?
Kubra . 2013-05-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Yapılan Yorumların Çoğunu Okudum İnşallah Herkesin Yaşadığı Sorunlar Veya Problemler Çözülür Ve Biter. Benimde Mide Ağrım Var Sanki Bir Şey Batıyor Lütfen Bir Şey Bir Çözüm Bulun Yardımcı Olun.
Zuhal . 2013-05-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba Gene Ben Mide Ağrılarmn Nedenini Bulduk.. simir Stres Ve Üzüntü. Bnlardan Uzak Durmazsam Ülsere Kadar Gidecegni Öğrendm Hastalığımın. Hc Bsey Saglıktan Önemli Değil Bunu Anladım.
Betül . 2013-05-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Midemde Batma Şeklinde Ağrı Ve Açlık Hissı Artık Usandım
Hanife . 2013-05-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba Sürekli Mide Ağrısı Yanması Çekiyorum Aldığım İlaçlar Hiç Fayda Etmiyor, Aç Yada Tok Uyurken Bile Uykumdan Uyanıyorum Hiç Bişey Fayda Etmiyor Doktorlar Bişey Demiyor Gizli Kanserden Şüpheleniyorum Umarım Herşeyin Hayırlısı Olur Bu Acıyı Çekmektense Ölüm Daha İyi Gelir
Betül . 2013-05-04 / 4,5
CEVAP YAZ
Kanser Olabilir Mide Asidi Piskolojik
Ceyhun Küçük . 2013-04-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba 2 Gündür Miğde Ağrısı Çekiyorum.gastridim Var.ama Bu Sefer Ayağa Kalktığım An Ağrı Giriyor Mideme.otururken Ya Da Yatarken Ağrım Yok..
Hicran . 2013-04-24 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba Ben Ciddi Anlamda Sıkıntı Yaşıyorum Dönem Dönem Çok Fazla Mide Ağrım Oluyor Bağırdığımda Çok Sigara İçtiğimde Vs.birde Şu Varki Yeni İşe Başladım Evde Otururken Hiç Birşey Yoktu Ama Şimdi Yene Ağrıyo Ve Dönem Dönem Herzaman Değil İnanlmaz İşkence Çekiyorum :((
Nevra . 2013-04-19 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Fazla Yemeği Birden Yutup Sonrada Hepsini Bir Arada Yutuğunuzda Mide Ağrısına Yol Açabilir
Adı Belirsiz . 2013-04-18 / 4,5
CEVAP YAZ
Midede Sürekli Bi Agrı Doktora Gittim Fakat Bişey Dediler Ve Acayip Bi Agrı Bazen Ciğerlerim Bazen Sırtımı Vuruyo Kıvranıyorm Nerdeyse Sinirsel Mi Yada Bi Hastalık Mı Var Bilemiyorm Öneriniz Varmı ?
Cihat . 2013-04-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Mideden Yaklaşık 4 Ay Önce Tedavi Oldum Şimdi Yine Başladı Karnımın Üzeri Acıyo Yanıyo Bunun Sonucunda Ensemde Aşırı Ağrı Yapıyor Geceleri Yatamama Ve Baş Ağrısı Oluyor Bazen Bir Bardak Rakı İçtiğim Oluyor O Gece Miğdem Çok Ağrıyor Ve Soğuk Soğuk Ter Döküyorum Sebebi Nedir Acaba Yardımcı Olurmusunuz Kolestrol En Son Ölçüldüğümde 427 İdi
Emre Uysal . 2013-04-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba Benım 8 Aydır Migdemde Bir Agrı Vardı Ve O Ayagıma Baldırama Ve Sag Parmak Ucuma Uyusma Belirtısı Verıyor Ve Sol Kolumua Alt Dresekten Serçe Parmagıma Uyusma Oluyor Göuvsume Karadaragrı Vuruyor Ve Bu 8 Ay Boyunca Agrı Kesıcı İçmekten Suan Cok Kotu Olmaya Basldım İlklerde Yemek İyince Kesılıodu Sol Baldırma Vuruyor Agrı Yardımcı Olmanızı Diliyorumm :(
Volkan Şen . 2013-04-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Bn Geçen Yıl Mide Agrisi Çektim Çok Kötü Br Sy Bu Stresten Kaynaklanıyordu Kekik Cayi İctim Ve Kesti Agrısını Ama O Stres Bitmeden Bitmiyordu O Agri Ne Zaman O Sorunum Derdim Bitti Midem Ağrım Da Bitti
Safiye . 2013-04-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Midem Agrıyordu Toktor Bi İlaç Verdi 1 Günde İleştim Tafsiye Ederim
Esmer . 2013-03-28 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim İki Böbreğimin Arası Çok Ağrıyor
İsim Vermek İstemeyen Kişi . 2013-03-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim.mıdem Arıyor Sehır Degıstırdım Eskıden Koyde Yasıyordum Orda Mıdde Agrısı Ne Bılmıyordum Sımdı Agrı Tutugunda Mıdemı Bulandırıyor
Erhan Coban . 2013-03-22 / 4,5
CEVAP YAZ
Hergun Sabah Akşam Midem Agrıyor Bi Çare 5 Seferdir Hastaneye Gidiyom Aynı Herşeyi Denedim Bi Hafta Agrımıyor Bır Ay Agrıyor Lütfen
Halit . 2013-03-19 / 4,5
CEVAP YAZ
Hergün Yemekten Sonra Karnım Ağrıyor Gecede Sabaha Kadar Bıktım Artıkk
Sevgi . 2013-03-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Bende Bugün Mide Ağrısından Kıvranıyordum Ama Yaklaşık Yarım Saat Önce 1 Bardak İçine Taze Nane Koyup Üzerine Sıcak Su İlave Ettim, Yanındada Biraz Bala Tarçın Karıştırıp Yedim Şuan Çok Rahatım. Rahatsızlığı Olan Arkadaşlara Tavsiye Ederim Özellikle Kadir Arkadaşa O Kadar Çekmesine Gerek Yok, Bu Söylediklerim Çok Rahatlatıyor, Daha Sonra Ağrırmı Onu Bilmiyorum Ama Şimdi Çok İyiyim.
Asil . 2013-03-15 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Şuan Midem Çok Agrıo Ne Yapmalıyım????????
Melis . 2013-03-14 / 4,5
CEVAP YAZ
İşime Fazla Yaramadı Ama İyi Olmuş Bilgi Alabildim.
Anonim . 2013-03-14 / 4,5
CEVAP YAZ
Bende Çok Kıvranıyodum Şuan Daha İyiyim Yemeklerden Yarım Saat Önce Ballı Kudret Narı Yiyin Ama Üstüne Herhangibişey Yemeyin Veya İçmeyin Su Dahi İçmeyeceksiniz Bir Hafta İçinde Çok Rahatladığınızı Hissedeceksiniz :d Geçmiş Olsun
Hilal . 2013-03-13 / 4,5
CEVAP YAZ
Midem 2 Günden Beri Ağrıyor , Çok Değişik Bir Şey Ne Midem Ağrı Var Ne Midem Bulanıyor . Ama Bu Durum Geçmek Bilmiyor . Doktora Da Gittim Ama Hiçbir İlaç Falan Tavsiye Edilmedi .
Rumeysa . 2013-03-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Boğazımdan Aşağıya Doğru Miğde Ağrısı Vucudun Ön Kısmında Ağrı Var Sırtıma Ağrı Vurmuyor Miğde Boşluğuna Dokun Duğumda Ağrımın Miğdede Olduğunu Hissediyorum Bazen Ağrı Olduğunda Ağzım Su Oluyor
Ruben Baraja . 2013-03-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Evet Mide Ağrım Olduğu Zaman 4 Veya 5 Saat Yerlerde Ağlarcasına Kıvranıyorum Ve Delirecek Gibiyim
Kadir . 2013-03-04 / 4,5
CEVAP YAZ
Önce İsal Sonra Hazımsızlık Bulantı Kusma Ve Şiddetli Baş Ağrısı
Nuretdin . 2013-02-28 / 4,5
CEVAP YAZ
Benım De Midemde Agrılar Dayanılmaz Yedıklerım Sankı Yemek Borusunda Dızılı Duruyor Eksıme De Var.sovan Yersem 2gun Kıvrandırıyor Acaba Sorunum Nedır
Serap . 2013-02-20 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Çok Ihtıyacım Var.benim İçin Çok Onemli
Necmi Kapucu . 2013-02-13 / 4,5
CEVAP YAZ
Evet Bu Mide Ağrısı Gerçekten Basen Dayanılmazdır. Proton Pompaları Sanırım Mide Ağrılarını Gidermeye Yardımcı Oluyor.
Sevda . 2013-02-09 / 4,5
CEVAP YAZ
Miydem Ağrıdğında Sırtıma Vuruyor Birde Miyde Bulantım Oluyor Açken
Sanem . 2013-02-07 / 4,5
CEVAP YAZ
İyi Günler Benim Babamın Midesinde Önceden Ülser Vardır Ve Sonradan Midesine Kamera Koydular Bir Kaç Sene Önce Ve Hala Agrıları Devam Ediyor Hazımsızlık Gibi Veyedikleri Yemek Borusunda Duruyormuş Sgeceleri Uyukende Sırttan Boyuna Dogru Yüksek Yerde Yatıyor Mideyi Dikey Pozisyonda Tutuyor.
Oğuzhan . 2013-02-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Mide Spazmı
Mide Spazmı
Midenin kramp şeklinde şiddetli ağrılı kasılması olayına Mide Spazmı denir. Ağrı genellikle göbekle kaburgalar arası bölgede hissedilir. Bazen göğüs kafesine ve sırta doğru yayılabilir. Bu ağrıya dayanmak hasta için oldukça zordur. Ağrı sırasında has...
Mide Hastalıkları Nelerdir
Mide Hastalıkları Nelerdir
Mide Hastalıklarını 7 ana bölümde toplayabiliriz 1-Mide Kanseri 2-Reflü 3-Gastrit 4-Hazımsızlık 5-Mide Ülseri 6-Mide yanması 7-Mide tembelliği Şimdi bu hastalıkları tek tek tanıyalım... MİDE KANSERİ: Mide Kanseri dünyada akciğer kan...
Mide İltihabı Belirtileri
Mide İltihabı Belirtileri
Belirtileri: Rahatsızlık duygusu, iş­tah kaybı, kusma ve seyrek olarak da ka­namadır. Tedavi: Nedenin saptanması halin­de, ondan kaçınılmasıdır. Alkalen köpü-rücü tozlar ve manyezi sütü, uygun ilaç­lardır. Kronik gastrit: Nedenler, akut gastritin-k...
Midenin Kalp Gibi Atması
Midenin Kalp Gibi Atması
Midenin kalp gibi atması, Bireyin karın bölgesinde hissettiği, kalp atışına benzer bir durum olan mide atması şeklinde ifade edilebilmektedir. Midemizde hissedilen atma durumu, birden bire başlayabileceği gibi uzun süreli olarak da görülebilmekted...
Sabah Görülen Mide Bulantısı
Sabah Görülen Mide Bulantısı
Sabah Görülen Mide Bulantısı, uzmanlar tarafından kusacakmış gibi kötü bir hissin meydana gelmesi durumu olarak tanımlanan mide bulantısı tek başına bir hastalık olmamakla beraber başka bir hastalığın habercisi olarak da bilinir. Mide bulantısının pe...
Mide Kazınması
Mide Kazınması
Mide kazınması, halk arasında açlığın olduğunu anlatmak için kullanılan bir deyimdir. Acıkma nedeniyle midenin zil çalması gibi etkile hissedilen mide kazınmasının bazı kötü alışkanlıklardan, hatalı beslenmeden ya da bazı hastalıklardan kaynaklanıyor...
Mide Ağrısı Ve İshal
Mide Ağrısı Ve İshal
Mide Ağrısı Ve İshal: Soğuk kış aylarında mide ağrısı ve ishal sıkıntısı çekmek pek de şaşırtıcı bir durum değildir. Bir çoğumuz mide ağrısını üşütmeye bağlıyor. Fakat mide ağrısı üşütmeyle olabileceği gibi ger hangi bir hastalığında belirtisi olabi...
Mide Ödemi
Mide Ödemi
Mide ödemi; mide ve on iki parmak bağırsağı yüzeyinde veya daha derin katlarda ilerleyen ve genelliklede Helicobacter Pylori adı verilen bakteriden kaynaklı bir yaradan meydana gelir. Genellikle ödemin fark edilmemesi ve gereken tedavinin uygulanmama...
Mide Kasılması
Mide Kasılması
Spazma uğrayan bölge her hastada aynı büyüklükte değildir. Acı en çok epigastriyum denilen kesimde yani kaburgaların altı ile göbek arasında kalan kesimde duyulur. Mide spazmı midenin veya bir başka organın organik çeşitten bir hastalığı olabilir....
Mideden Ses Gelmesi
Mideden Ses Gelmesi
Mideden ses gelmesi, günümüzde her insanda meydana gelebilecek bir durumdur. Hatta bu durum özellikle yatarken çok sık bir şekilde meydana gelerek sizlere rahatsızlık verebilir. Mideden ses gelmesi birçok zaman mideyle alakalı bir durumdur. Fakat baz...
Mide Duvarı Kalınlaşması
Mide Duvarı Kalınlaşması
Mide duvarı kalınlaşması gastroin testinal olarak tanımlanan mide hastalıklarının önemli bir belirtisidir. Çok kesitli BT teknolojisi mide duvarı kalınlaşması durumunu ve kenarların değerlendirilebilmesi aşamasında kullanılan oldukça etkili bir yönt...
Mide Bulantısı ve Halsizlik
Mide Bulantısı ve Halsizlik
Mide bulantısı ve halsizlik, tek başına bir hastalık olarak kabul edilmeseler de önemli başka hastalıkların haberclsl ya da yan etkisi olabilirler. Mide bulantısı, karın bölgesinde ağrıya, yiyeceklerin yakılması ve sindiriminde problemlerin oluşmasın...
Mide Alındıktan Sonra Yaşam
Mide Alındıktan Sonra Yaşam
Mide Alındıktan Sonra Yaşam, Mide ameliyatları günümüzde oldukça fazlalaşmıştır. Bu durumun nedeni herkesin ilk aklına gelen Sorundur. Yani günümüzde çokça tüketilen sağlıksız yiyecekler ve içeceklerdir. Özellikle asitli içecekler birçok mide sorunun...
Mide Spazmı
Mide Spazmı
Midenin kramp şeklinde şiddetli ağrılı kasılması olayına Mide Spazmı denir. Ağrı genellikle göbekle kaburgalar arası bölgede hissedilir. Bazen göğüs kafesine ve sırta doğru yayılabilir. Bu ağrıya dayanmak hasta için oldukça zordur. Ağrı sırasında has...
Mide Asidi Fazlalığı
Mide Asidi Fazlalığı
Mide asidi fazlalığı bir takım mide sorunlarını tetikleyen bir durumdur. Normalde midedeki asit belirli bir seviyenin üzerine çıkmaz ancak asit oranının artması gastrit, reflü gibi sağlık sorunlarının oluşmasına neden olan bir durumdur.
Alkol Sonrası Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Alkol Sonrası Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Alkol sonrası mide bulantısına ne iyi gelir, mide bulantısı değişik etkenler nedeniyle ortaya çıkabilir. Bunlardan birisi de alkol tüketimidir. Özellikle bir gün önce fazla miktarda alkol alan kişilerde ertesi gün rahatsız edici d...
Mide Bulantısı İştahsızlık
Mide Bulantısı İştahsızlık
Mide Bulantısı İştahsızlık, Mide bulantısı birçok insanın hayatında sık sık karşılaştığı ve kişiye büyük rahatsızlıklar veren sorunların başında gelmektedir. Hemen hemen her insanın yaşadığı mide bulantısı, aynı zamanda beraberinde iştahs...
Geçmeyen Mide Bulantısı
Geçmeyen Mide Bulantısı
Geçmeyen mide bulantısı, kronik mide bulantısı olarak da adlandırabileceğimiz bir rahatsızlık türüdür. Genellikle tek başına bir hastalık olarak kabul edilemese de vücuttaki diğer hastalıkların belirtisi ve ya yan etkisi olabilir. Çoğu zaman g...
Mide Gevşekliği
Mide Gevşekliği
Mide Gevşekliği, Mide ve yemek borusunun bir kapağı vardır. Bu kapağa KÖS adı da verilir. Normalde yemekler yutulduktan sonra yemek borusundan geçerek mideye doğru ilerler. Vücut pozisyonu yiyeceklerin pozisyonunu değiştirse de geri gitmez. No...
Uykuda Mide Bulantısı
Uykuda Mide Bulantısı
Uykuda mide bulantısı, mide bulantısı tek başına bir rahatsızlık olabileceği gibi farklı bir hastalığın belirtisi olarak da ortaya çıkabilir. Kronik mide bulantısı günün her hangi bir saatinde oluşabileceği gibi gece uykudan uyand...
Mide Koruyucu
Mide Koruyucu
Mide koruyucu, midede ülser, reflü, gastrit gibi hastalıkların tedavi edilmesinde, midenin bazı ilaçların tahrişinden koruyabilmek için kullanılan ilaçlardır. Yani ide asidiyle alakalı olan hastalıkların tedavisi sırasında mide as...
Mide Gaz Sancısı
Mide Gaz Sancısı
Hava yutma (aerofaji) mide gazının en sık sebebidir. Her insan yerken veya içerken bir miktar hava yutar.Hızlı yiyip içen, sakız çiğneyen, sigara içen ve uygun olmayan ( gevşek ) takma diş kullananlarda ise normalden fazla hava yutulur. ...
Ani Mide Ağrısı
Ani Mide Ağrısı
Ani mide ağrısı, karın üst orta bölgesinde, sol kaburganın altında meydana gelen ağrı, sıkıntı hissi olarak tanımlanır. Besinlerle yaşanan uyumsuzluk sonucunda yaşanan mide ağrısına muayene esnasında herhangi net bir sebep bulunamadığından...
Mide Şişkinliği Tedavisi
Mide Şişkinliği Tedavisi
Karın şişkinliği mide ve bağırsaklarda gaz birikmesi ile ilişkili bir durumdur. Karın bölgesinde orta, ağır şiddetli, derin veya keskin ağrılarla kendini belli eder. Gaz çıkararak ve bağırsak hareketlerinin hızlanmasıyla çoğunlukla ağrı diner. Karın ...
Mide Fesadı
Mide Fesadı
Mide fesadı, mide fesadı genellikle besinleri fazla çiğnemeden mideyi aşırı şekilde doldurma hızlı yemek yeme gibi durumlarda oluşur. O kadar çok ve sık yapılan bir durum olduğundan artık kalıplaşmış bir deyim haline gelmiştir mide fesadı. Sıc...
Mide Gazı
Mide Gazı
Mide gazı, sindirim sistemi kanalının üstünde bulunan on iki parmak bağırsağına kadar ulaşan kısmında meydana gelen gaz türüdür. Bazen midede normal sayılacak kadar gaz oluşabilir. Fakat oluşan gaz olması gereken miktarın üzeri...
Mide Fıtığı Nedir
Mide Fıtığı Nedir
Mide fıtığı nedir, anotomik nedenlerden dolayı midenin üstten yemek borusuna doğru sarkması olarak tanımlanır ve midenin üst tarafındaki kasların gevşemesi sonucu oluşur.50 yaşını geçmiş bireylerin %65'inde mide fıtığı görü...
Psikolojik Mide Bulantısı
Psikolojik Mide Bulantısı
Sık sık ve nedenini anlayamadığınız bir şekilde mideniz mi bulanıyor? Kokulara, yediklerinize hatta sinirlenmeye karşı tepkilerinizde bulantı ön planda mı? Tıbbi yardım aramadan ya da ilaçlara sarılmadan önce evde alabileceğiniz bazı önlemler var: ...
Oruçta Mide Hastalığı
Oruçta Mide Hastalığı
Oruçta Mide Hastalığı, Aç kalmanın öğün atlamanın veya oruç tutmanın beyindeki mekanizmayı tetiklediği bilinmektedir. Ancak aç kalma migren krizine ve mide hastalığına neden olur. Oruç tutarken mide hastalığının en önemli nedeni sağl...
Geğirme
Geğirme
Geğirme, özafagus ve midedeki havanın karın kaslarının kasılarak, zor bir şekilde ağızdan çıkarılması ile gerçekleşir. Bu olay mide kardia bozukluklarında, mide ülserlerinde, safra kesesi hastalıklarında bir belirti olarak yaşanab...
Mide Guruldaması
Mide Guruldaması
Mide guruldaması, gün içerisinde uzun veya kısa süreli olarak karşılaştığı bir durumdur. Genellikle aç olduğumuz zamanlarda ortaya çıkan mide guruldaması yediğimiz yemeğin hemen sonrasında da meydana gelebilmektedir. Mide guruldaması...
Böbrek Taşı Mide Bulantısı Yaparmı
Böbrek Taşı Mide Bulantısı Yaparmı
Böbrek taşı mide bulantısı yapar mı, böbreklerde meydana gelen taşlar, sırt ağrısı ve mide bulantısı etkisi gösterir. Böbreklerdeki taş oluşumlarında bu durum sıkça görülmektedir. Taş oluşumu kalsiyum, ürik asit gibi maddelerin id...
Mide Yarasına Ne İyi Gelir
Mide Yarasına Ne İyi Gelir
Mide yarasına ne iyi gelir, mide yarası mide ülserinin olduğunu gösterir. Mide zarı ve mide dokusunda meydana gelmiş, tahrişe açık iltihaplı yaraların giderilmesinde yine bitkilerden ve beslenmeden yararlanabilirsiniz. Bu rahatsız...
Mide Ağrısı
Mide Ağrısı
Mide ağrısı hemen hemen hepimizin ara sıra karşılaştığı durumlardan birisidir. Bazı durumlarda son derece şiddetli şekilde meydana gelen mide ağrısı ile insanlar çok büyük acılar çekebilmektedir. Kısa ancak şiddetli kramplar klasik m...

 

Mide Hastalıkları Nelerdir
Mide İltihabı Belirtileri
Midenin Kalp Gibi Atması
Sabah Görülen Mide Bulantısı
Mide Kazınması
Mide Ağrısı Ve İshal
Mide Ödemi
Mide Kasılması
Mide Spazmı
Mideden Ses Gelmesi
Mide Duvarı Kalınlaşması
Mide Bulantısı ve Halsizlik
Mide Alındıktan Sonra Yaşam
Mide Asidi Fazlalığı
Alkol Sonrası Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Mide Bulantısı İştahsızlık
Geçmeyen Mide Bulantısı
Mide Gevşekliği
Uykuda Mide Bulantısı
Mide Koruyucu
Mide Gaz Sancısı
Ani Mide Ağrısı
Mide Şişkinliği Tedavisi
Mide Fesadı
Mide Gazı
Mide Fıtığı Nedir
Psikolojik Mide Bulantısı
Oruçta Mide Hastalığı
Geğirme
Mide Guruldaması
Popüler İçerik
Mide Asidi Fazlalığı
Mide Asidi Fazlalığı
Mide asidi fazlalığı bir takım mide sorunlarını tetikleyen bir durumdur. Normalde midedeki asit belirli bir seviyenin üzerine çıkmaz ancak asit oranın...
Alkol Sonrası Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Alkol Sonrası Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Alkol sonrası mide bulantısına ne iyi gelir, mide bulantısı değişik etkenler nedeniyle ortaya çıkabilir. Bunlardan birisi de alkol tüketimidir. Özelli...
Mide Bulantısı İştahsızlık
Mide Bulantısı İştahsızlık
Mide Bulantısı İştahsızlık, Mide bulantısı birçok insanın hayatında sık sık karşılaştığı ve kişiye büyük rahatsızlıklar veren sorunların başında gelme...
Geçmeyen Mide Bulantısı
Geçmeyen Mide Bulantısı
Geçmeyen mide bulantısı, kronik mide bulantısı olarak da adlandırabileceğimiz bir rahatsızlık türüdür. Genellikle tek başına bir hastalık olarak kabul...
Mide Gevşekliği
Mide Gevşekliği
Mide Gevşekliği, Mide ve yemek borusunun bir kapağı vardır. Bu kapağa KÖS adı da verilir. Normalde yemekler yutulduktan sonra yemek borusundan geçerek...
Uykuda Mide Bulantısı
Uykuda Mide Bulantısı
Uykuda mide bulantısı, mide bulantısı tek başına bir rahatsızlık olabileceği gibi farklı bir hastalığın belirtisi olarak da ortaya çıkabilir. Kronik m...
Mide Koruyucu
Mide Koruyucu
Mide koruyucu, midede ülser, reflü, gastrit gibi hastalıkların tedavi edilmesinde, midenin bazı ilaçların tahrişinden koruyabilmek için kullanılan ila...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları Sosyal Medya
Mide Hastalıkları Nelerdir
Mide İltihabı Belirtileri
Midenin Kalp Gibi Atması
Sabah Görülen Mide Bulantısı
Mide Kazınması
Mide Agrisii
Soru Cevap
Mide Yanması Şikayetim Var
Midem Cok Agriyor
En Büyük Risk Nedir?
Gizlilik İlkeleri
Güvenlik İlkeleri
Mide Forumları
Bizimle İletişime Geçin
Site Haritası
Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Instagram
Son Forum Konuları
Mide Agrisii
Soru Cevap
Mide Yanması Şikayetim Var
Midem Cok Agriyor
En Büyük Risk Nedir?
Yardım Sayfaları
Gizlilik İlkeleri
Güvenlik İlkeleri
Mide Forumları
Bizimle İletişime Geçin
Site Haritası
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Instagram
Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ağustos - 2018